Skuteczne domowe sposoby na czyszczenie srebra

czyszczenie srebra domowe sposobyZaśniedziałe naczynia ze srebra i poczerniała biżuteria z całą pewnością nie wyglądają estetycznie, dlatego warto znać domowe sposoby na czyszczenie srebra. Są one nie tylko łatwe, ale i tanie.

Jednym z najczęściej stosowanych środków do czyszczenia srebra jest pasta do zębów. Pamiętajmy jednak, żeby do tego celu wykorzystywać wyłącznie pastę bez mikrogranulek o działaniu ścierającym – w przeciwnym razie czyszczona powierzchnia może zostać porysowana. Srebro wyczyści również pasta wykonana z mieszaniny popiołu oraz soku z cytryny.

Inne domowe sposoby na czyszczenie srebra to wykorzystanie roztworów w postaci płynów. Warto stosować je w przypadku bibelotów, naczyń czy biżuterii o licznych zgięciach i ozdobnym profilowaniu – płyn skuteczniej dotrze w te zakamarki. Jak wykonać roztwór? Plastikowe naczynie lub miskę trzeba wyłożyć folią aluminiową, a następnie nalać do niego ok. 1 litra gorącej wody, dodać 5 łyżek soli i umieścić w solance srebrny przedmiot. Kiedy ciemny nalot zniknie (aluminium przejmie zabrudzenia), srebro można wyjąć i umyć.

Zmatowiałe srebro odzyska swój blask również po wyczyszczeniu sokiem z cytryny lub papką przygotowaną z mąki ziemniaczanej i wody.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.