Skuteczne sposoby na suche powietrze w domu

Z utrzymaniem wilgotności powietrza w domu można mieć spore problemy. Z jednej strony, kiedy jej poziom przekracza 60%, łatwo o rozwój pleśni i grzyba, a kiedy jest zbyt niska, może pojawić się problem z roślinami, ale także z naszym samopoczuciem – pojawi się uczucie suchości w ustach i nosie, może pojawić się kaszel i większa skłonność do infekcji. Suche powietrze najczęściej pojawia się w sezonie grzewczym. Co zrobić, by wilgotność powietrza w domu utrzymywała się na optymalnym poziomie?

Jak podnieść wilgotność powietrza w domu?

Sposobów walki ze zbyt suchym powietrzem, jest kilka, a wszystkie sprowadzają się do jednego – zwiększenia ilości pary wodnej w pomieszczeniu. Najbardziej oczywisty sposób, to częste wietrzenie pomieszczenia. Niestety nie sprawdzi się to mroźną zimą – wtedy wilgotność powietrza na zewnątrz też jest niska. W sezonie grzewczym możemy jednak pomyśleć o tym, by rozwieszać pranie na kaloryferach lub ustawiać naczynia z wodą w jego okolicy. Dzięki parowaniu zwiększy się poziom wilgotności powietrza w domu. Jeśli efekty takiego działania nie będą zadowalające, dobrym pomysłem będzie po prostu zaopatrzenie się w jeden z dostępnych na rynku nawilżaczy powietrza. Znajdziemy urządzenia ultradźwiękowe, ewaporacyjne lub parowe. Jeśli decydujemy się na jego stosowanie, warto ograniczyć wysokość temperatury w pomieszczeniu. Wilgotne i ciepłe środowisko może sprzyjać rozwojowi wirusów, roztoczy, pleśni i grzybów. Optymalna wartość wilgotności powietrza w mieszkaniu waha się w przedziale 40-60%. Warto dążyć do jej uzyskania.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.