W jaki sposób usunąć rysy z szyby?

Nawet niewielkie zarysowanie na szybie będzie zwracać naszą uwagę i najzwyczajniej może powodować irytację. A o taki mankament niestety nietrudno. Czasem wystarczy nieumiejętne czyszczenie, innym razem niepomyślny splot wydarzeń. Czy istnieją jakieś sposoby na to, jak usunąć rysy z szyby?

Domowe sposoby usuwania zarysowań na szybie

Jeśli szukasz pomysłu na to, jak usunąć rysy z szyby, możesz spróbować domowych rozwiązań. Jeśli rysa jest niewielka i płytka, spróbuj nałożyć pewną ilość wybielającej pasty do zębów na szmatkę, a następnie prze kilka minut poleruj szybę w miejscu zarysowania.

By zwiększyć efekty, możesz zostawić pastę na szybie na całą noc. Na rynku można znaleźć też specjalne preparaty, np. pastę polerską do szkła. W tym przypadku najlepiej zastosować się do zaleceń producenta.

Jeśli zarysowanie dotyczy szyby samochodowej, można poszukać urządzeń do polerowania szyb, które pomogą rozwiązać problem. Może się jednak okazać, że rysy są zbyt głębokie i ich usunięcie przez polerowanie nie będzie możliwe.

Jak usunąć rysy z szyb? Pomoc specjalistów!

Specjaliści dysponują odpowiednimi narzędziami, aby przeprowadzić najpierw oszlifowanie wskazanej powierzchni szkła, a dopiero później wykonają jej polerowanie.

Pamiętajmy jednak, że w niektórych sytuacjach rysy mogą być bardzo głębokie. Koszt usunięcia takich zarysowań jest zwykle wysoki i wtedy bardziej opłacalna będzie wymiana całej szyby.

O zarysowanie szyby nietrudno. Wystarczy chwila nieuwagi, użycie nieodpowiednich środków chemicznych czy akcesoriów czyszczących i problem gotowy. Usunięcie rys może być trudne i kosztowne, a często kończy się koniecznością wymiany całej szyby.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.