W jaki sposób usunąć w wilgoć w domu?

Wilgoć w domu to problem wielu polskich rodzin. Jej przyczyny mogą być różne, ale skutki sprowadzają się najczęściej do zniszczenia konstrukcji ścian, pojawienia się niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów. W jaki sposób pozbyć się wilgoci?

Ustal źródło problemu

Skąd bierze się wilgoć w domu? Przyczyny mogą wynikać z niedrożnej lub źle zaplanowanej wentylacji. Do powstawania wilgoci przyczyniamy się bowiem samodzielnie – prysznic, gotowanie, rozwieszone pranie wpływają na wzrost poziomu wilgotności powietrza. Jeśli para nie znajduje ujścia, osadza się na ścianach. Problem może wynikać również z konstrukcji budynku (zła izolacja fundamentów powoduje podciąganie wody gruntowej przez mury) lub pośpiechu przy wznoszeniu budynku. Powstaje wtedy tzw. wilgoć technologiczna.

Jak pozbyć się wilgoci z domu?

Przede wszystkim warto znaleźć przyczynę problemu i ją wyeliminować. Na co dzień pamiętaj o wietrzeniu mieszkania i koniecznie sprawdź drożność wentylacji. Pomocą będą również osuszacze powietrza. Jeśli problem jest poważny i widać, że wilgoć osadza się w ścianach, konieczny będzie wynajem ekipy osuszającej mieszkania lub wynajem profesjonalnych osuszaczy pomieszczeń. Na takie rozwiązanie będziemy musieli się zdecydować, jeśli osadzająca się wilgoć jest wynikiem zalania łazienki czy kuchni lub w sytuacji, kiedy doszło do wycieku – np. pęknięcia rury w ścianie. Konieczna będzie wtedy pomoc fachowców, którzy dotrą do miejsca awarii i podpowiedzą najlepsze rozwiązania, które pozwolą Ci pozbyć się wilgoci z domu.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.