Jak wybrać skutecznego hydraulika?

Jak wybrać skutecznego hydraulika?

Cieknący kran, uszczelka do wymiany czy też montaż nowej wanny i bojlera – te wszystkie czynności wydają się być pozornie bardzo proste. A jednak w praktyce nie zawsze wiemy, jak się za to zabrać, lub brakuje nam odpowiednich narzędzi. Co więcej, niektórzy „specjaliści” okazują się niewiele bardziej kompetentni niż my.

Cieknący kran, uszczelka do wymiany czy też montaż nowej wanny i bojlera – te wszystkie czynności wydają się być pozornie bardzo proste. A jednak w praktyce nie zawsze wiemy, jak się za to zabrać, lub brakuje nam odpowiednich narzędzi. Co więcej, niektórzy „specjaliści” okazują się niewiele bardziej kompetentni niż my. Z czego to wynika? Z jednej strony z tego, że dziś tak wiele osób uznaje się za specjalistów – są to tak zwane Złote Rączki – dlatego próbują oferować swoje usługi w lokalnym terenie, by trochę sobie dorobić. Z drugiej strony, wielu hydraulików to osoby, które w pewnym momencie postanowiły się przekwalifikować, a – jak wiadomo – krótkie kursy nigdy nie zastąpią kilkuletniej szkoły z praktykami.

Czym może skutkować taka niefachowa usługa? W najlepszym wypadku skończy się na niepotrzebnych wydatkach związanych z nieuzasadnioną wymianą rur i innych elementów, ale może być to też zalanie łazienki, zerwanie gwintów czy pęknięcie rur. Nie brzmi to dobrze, prawda? Co można zrobić, by uniknąć takiej sytuacji? Jak wybierać hydraulika, by faktycznie wpuścić do domu osobę kompetentną i uczciwą?

Najlepszym źródłem fachowców jest Internet. Nie decydujmy się jednak zbyt pochopnie na konkretną firmę. Raczej starajmy się unikać osób prywatnych, bo w większości przypadków będą to Złote Rączki i hydraulicy-amatorzy. Oczywiście, wśród nich na pewno może znaleźć się ktoś godny zaufania, jednak czy warto ryzykować? Może w przypadku prostych czynności, jak wymiana uszczelki, jest to dobry wybór – choćby ze względu na niższą cenę – jednak przy bardziej skomplikowanych zadaniach dobrze jest postawić na profesjonalizm. Jak bumerang powraca zatem temat naszego portalu. Teraz już chyba nie macie wątpliwości dlaczego powstał i jak bardzo moze być przydatny? Wyżej opisane problemy i rozterki jakie można mieć szukając hydraulika lub innego fachowca tylko tego dowodzą! Sprawdzeni i rzetelni profesjonaliści są już w jednym miejscu. Teraz nie musisz się zastanawiać czy na przykład dany hydraulik to fachowy wykonawca, masz tego pewność, są zweryfikowani przez Fachmistrza!

Decydując się na wsparcie zarejestrowanej firmy, mamy pewność, że dostaniemy rachunek za wykonaną usługę oraz gwarancję – jest to bardzo ważne zwłaszcza przy większych pracach, np. zakładaniu instalacji hydraulicznej. Nie bójmy się zadawać pytań! Postarajmy się również zweryfikować inne dane takie jak:

  • ustalmy datę założenia firmy - dowiemy się jakie doświadczenie mają hydraulicy,
  • profil pracowników – czy są to osoby z długim stażem, odpowiednio wykwalifikowane,
  • sprawdzimy, w jakich czynnościach firma szczególnie się specjalizuje, z jakich materiałów korzysta,
  • zapytajmy o referencje od klientów,
  • czasem sam charakter i przebieg rozmowy potrafi wzbudzić w nas zaufanie lub wręcz przeciwnie, rozmowa może nam również powiedzieć dużo o osobie, z którą ją przeprowadzamy,
  • podczas rozmowy warto zapytać również o wstępną diagnozę problemu,
  • dowiedzieć się o przewidywany koszt usługi a w przypadku wymijających odpowiedzi poprosić o określenie ram cenowych,

 

Możemy także poprosić o pomoc znajomych i rodzinę. Może oni korzystali z usług rzetelnego fachowca, którego są w stanie polecić? Takie rekomendacje czasami bywają pomocne, bo przecież nikt nie chce polecać kogoś, kto nie wykonał dobrze swojego zadania. Tylko po co skoro jest portal www.fachmistrz.pl?